Kasiinode eelkäijad

Ajaloost pole täpselt teada, millal ja kus hasartmängud tekkisid. Küll peetakse võimalikuks, et kaardimängud tekkisid 9. sajandi Hiinas. Teiste mängude ajalugu on aga keerulisem, kuna need on arenenud muudest mängudest, mida mängisid näiteks lapsed.

 

Siiski arvatakse, et ühel või teisel moel on hasartmängud esinenud pea igas ühiskonnas. Alates nii antiikaja Kreekast ja Roomast, kuni Napoleoni Prantsusmaa ja Elizabethi Inglismaani välja, on ajalugu tulvil lugusid, mis räägivad mängurlusest.

 

Kuigi kasiino tekkimine ei muutunud võimalikuks enne, kui hasartmängud muutusid kogu ühiskonnale kättesaadavaks, siis teatud tüüpi hasartmängude klubid või mängusaalid, mis kasiinode funktsiooni täitsid, olid olemas ka mitusada aastat tagasi.

 

Esimene teadaolev hasartmängude mängimise koht, mida küll kasiinoks ei kutsutud, kuigi põhimõtteliselt ta seda oli, oli Ridotto, mis asutati 1638. aastal Veneetsias. Selle lõi kohalik võimuorgan ülemnõukogu, et karnevalihooajal tagada kontrollitud hasartmängude korraldamine. 150 aastat hiljem see koht küll suleti, ent ometi näitas see toona eeskuju, milline üks kasiino olema peaks. See näitas, kuidas kontrollitud keskkonnas luua üha paremaid tingimusi selleks, et külastajatele võimalikult head meelelahutust pakkuda. Tänapäeva kasiinodele need asutused veel päris ei sarnanenud, ent hakkasid siiski järjest populaarsust koguma.

 

USA ajaloos tunti kasiinode eellasi saloonide nime all. Nende kujunemist mõjutasid eelkõige neli suurt linna: New Orleans, St. Louis, Chicago ja San Francisco. Saloonides leidsid reisisellid inimesi, kellega vestelda, juua ning sageli ka midagi mängida. Seetõttu sarnanesid need kohad  varasemate Euroopa asutustega, kus hasartmängud olid samuti üks meelelahutuse vorme.

 

20. sajandi algul keelas USA hasartmängud ära. Ent 1931. aastal lubati need Nevada osariigis, kuhu rajati seejärel esimesed legaalsed kasiinod. Alates sellest ajast on kuulsust kogunud Las Vegas kui meelelahutuse ja kasiinode meka. Jah, kuigi Las Vegas on kasiinomaailma sümbol, siis kasiinod ja hasartmängud on suuremas osas Ameerika Ühendriikidest siiski keelatud.