Kuidas hoiduda hasartmängusõltuvusest?

Kui seda saab teha mõnes ägedas ja heal tasemel online kasiinos (näiteks PAF-is või OlyBetis), siis lisab supertasemel mängukeskkond naudingule veel oma osa. Aga, nagu Sa vist isegi tead, on alati ja iga tegevuse juures kõige olulisem säilitada mõõdukus.

Liigne mängimine ja mängusõltuvus on tõsised probleemid. Sõltuvuseks loetakse seda, kui Sa ei suuda kasiino mänge mängimata ja/või nendele mõtlemata ühtegi päeva elada. Mängijatee algab peaaegu kõigi jaoks nauditava esmaelamusega. Enamike mängijate jaoks järgnevad sellele neile sobivas rütmis kasiinokülastused, millega kaasneb puhas rõõm ja veidi adrenaliini. Kahjuks juhtub aga vahel ka nii, et algsest meeldivast kogemusest saab kontrollimatu ja destruktiivne iha üha rohkem mängida ja panustada. Hasartmängusõltuvus võib hävitada Sinu töö, lõhkuda perekonna, peletada eemale sõbrad, tühjendada Su pangaarve ja pöörata kogu elu pöördumatule allakäigutrepile.

Kuidas sõltuvust vältida?

Hea uudis on aga see, et Sul on ka endal võimalus astuda samme selleks, et sõltuvust vältida:

Pane oma võidu- ja kaotusepiirid paika enne mängimise alustamist ja pea neist kinni – kui oled võitude või kaotuste limiidi saavutanud, lõpeta mängimine. Ära anna järele kiusatusele kasutada eelnevalt planeeritust „vaid veidi enam“ raha või ihale saavutatud võitu kahekordistada.

Piira oma mänguaega! Sea omale limiit, kui palju aega soovid päevas või kuus mängimisele kulutada ja ära sellest limiidist üle astu. Pane ajalimiidi täitumise hetkeks näiteks äratuskell helisema ja lõpeta helisemise hetkel online kasiinos mängimine, sõltumata sellest, kui hästi või halvasti Sul parasjagu läheb.

Ülalkirjeldatud kahest võttest on võimalik kinni pidada vaid juhul, kui Sa mängimise ajal alkoholi ei tarbi, sest alkohol vähendab enesekontrolli ja suurendab tõenäosust, et Sa ei suuda vajalikul hetkel arvutit sulgeda. Selleks, et neid võimalikke negatiivseid tagajärgi vältida, tasub kindlasti seada endale ka sissemaksete limiit.

Mõned inimesed mängivad selleks, et suruda alla negatiivseid emotsioone, aga sel põhjusel mängimine on tegelikkuses väga ohtlik. Parem on tegeleda probleemidega ja otsida neile lahendusi, mitte põgeneda nende eest kasiinosse.

Leia uusi sõpru ja veeda nendega kvaliteetselt aega. Mida rohkem veedad aega koos sõpradega või mida rohkem muid meeldivaid asendustegevusi leiad, seda vähem jääb Sul aega kasiinomängudeks.

Kõige olulisem „nipp“ kasiinosõltuvuse ärahoidmiseks on see, et mängida tuleb mõnu pärast mitte eesmärgiga teenida raha. Enamik mängusõltlastest on sõltlasteks muutunud eelkõige seetõttu, et unistavad mängimisega raha teenimisest.

Paljud online kasiinod on loonud ka lihtsasti kasutatavad vahendeid, mille abil saad oma mänguharjumusi kontrolli all hoida. Piirata saad nii mänguaega, panustatavaid summasid kui ka sissemaksete ja kaotuste suurust.

Kõigil suurematel online kasiinodel on vastutustundliku mängimise olulisust rõhutava lehe link kasiinosaidi avalehel lihtsasti leitav.

Olulist teavet kasiinosõltuvuse kohta leiad ka Eesti suurimalt kasiinoteemaliselt saidilt kasiino.com.