Kuidas reisida mugavalt rongiga läbi Euroopa?

Euroopas on kasutusel tõeliselt mugav ja hea lahendus – see on Interrail. Tegu on rongiühenduste võrgustikuga, mis ühendab peaaegu kõiki Euroopa Liitu kuuluvaid linnu ja riike. Kahjuks pole tänase seisuga Eesti üks nendest riikidest, kuna rongid ei sõida Tallinnast Varssavisse või teistesse Interraili ametlikesse maadesse. Siiski saavad ka eestlased sellest kasu lõigata, alustades oma sõite näiteks Poolast või Helsingist. Nimelt saab sõita ka Soomest Interraili kaardi abil teistesse Skandinaavia riikidesse.

Üldiselt on Interraili pileteid mitmeid ja igal neist on omad reeglid. Neid tasub enne reisile minekut ja pileti soetamist põhjalikult üle vaadata. Võib selguda, et kõik piletitüübid ei pruugi sinu enda reisiplaanide ja isiklike eelistustega hästi kokku sobida. Küll aga on selge see, et need on jaotatud mugaval viisil erinevate reisipikkuste järgi. Näiteks saab sõita viiel päeval kümnest või 15 päeva järjest. Kõik oleneb enda soovidest ja rahalistest võimalustest, kuivõrd lõplik hind sõltub konkreetsest valitud piletitüübist.

Interrail on vägagi romantiline, sest võimalik on sõita Veneetsiasse, sealt Pariisi mõne pisikese Prantsusmaa linnakese kaudu jne. Erinevaid sihtkohti on tohutul hulgal ja otse loomulikult ei näe ühe Interraili reisiga tervet Euroopat ära. Leidub neidki hulljulgeid, kes tahavad igal päeval uues kohas olla, ent seda ei soovitata üldiselt teha. Nimelt on see väsitav ja kui alguses panna kõik plaanid täpselt paika, siis ei pruugi enam pärast mugav olla, kui üks linn on hakanud nii väga meeldima ja seal tahaks kauem olla, kuigi järgmiseks ööks on juba kuskil mujal mittetühistatav hotelli broneering ära tehtud.

Interraili sõitjate lemmikriikide hulka kuuluvad Šveits mägede pärast, Itaalia toidu tõttu ja Kreeka kaunite mägikülade poolest. Aga see on vaid väike osa Euroopast! Mõned seltskonnad teevad Interraili sõitu praktiliselt igal suvel, sest see aitab tükk-tüki haaval aina rohkem Euroopaga tuttavamaks saada. Alati ei pruugi see küll kõige odavam lõbu olla, ent see-eest raha kogudes on võimalik muuta rongisõitudega oma suvepuhkused unustamatuteks kulgemisteks läbi Euroopa linnade, mägede ja külade.