Räägime natuke ruletist

Ruletti loetakse mängusaalide kuningannaks ning ruletilaud kogub enda ümber alati terve hulga huvitatuid. Algul tundub see keeruline ning võit tundub kättesaamatu, kuid tegelikkus on teine – ruletti mängides võidavad paljud muljetavaldavaid summasid. Elitaarse kuvandiga mänguga käivad kaasas mitmed legendaarsed juhtumid, mis on oma nime kindlalt kasiinode ajalukku kirjutanud.

Ruletilaua leiab pea igast kasiinost ja mängusaalist vähemalt mänguautomaatide seest. Viimastel aastatel on eriti populaarseks muutunud videorulett, mida mängitakse päris krupjeega ja mängija näeb toimuvat kaamerate vahendusel oma ekraanilt.

Roulette meelitab inimesi ka ajalooga, sest huvitavad legendid teevad mängu kõigi jaoks huvitavamaks. Ruleti ümber tiirlevad ka saatanlikud lood. Näiteks kutsutakse ruletti ameerikas kuradirattaks, kuna kõigi taskute kokkuliitmisel saame summaks 666 – metsalise numbri. Räägitakse sellestki, et Euroopa üks rikkaim ärimees, kellele kuulus esimene ruletilauaga kasiino, müüs oma hinge kuradile ning vahetas selle kuulsuse ja edu vastu.

Üldiselt arvatakse, et ruleti mõtles välja prantsuse matemaatik Blaise Pascal, kelle mängustrateegiat võidulootuses siiani kasutatakse. Pallikesega ruletiratas oli tegelikult ühe teise leiutise kõrvalsaadus. Ruletiratast läks tal tarvis selleks, et valida juhuslikkuse printsiibil oma eksperimendiks vajalikke numbreid.

Levinud on selline müüt, mille kohaselt leiutati ühe lisataskuga ameerika rulett USAs. Tegelikult oli see tasku ka prantsuse ruletil, kuid USA mängumagnaadid osutasid jääda rohkemate taskute juurde, et suureneks tõenäosus kasiinole sissetulekute toomiseks.

Ruleti juures on oluline, et nii ratas kui ka pallike oleksid täiesti tasakaalus. Ka väike kalle rattas tähendab seda, et mõni number hakkab esinema teistest rohkem. See on juba selge normidest kõrvalekalle ning tähendab, et lauda tuleb kalibreerida. Selle vältimiseks tuleb tegelikult kontrollida mitte ainult lauda ja ratast, vaid ka põrandat.