Reisimise uus ajastu Euroopa Liidus

Reisieksperdid on julgelt väitnud, et Euroopasse on jõudnud uus reisimise ajastu. Uudishimulikel tekib selle peale kohe küsimus, et mille põhjal midagi sellist üldse väidetakse? Idee on üsna lihtne. Nimelt on üha rohkem pead tõstmas erinevad odavlennufirmad, mille teenuste abil on võimalik reisida ühest Euroopa otsast teise üsna lihtsalt ja hõlpsalt. Kõige parem selle juures on vähene rahakulu. Mõnikord algavad Ryanairi lennupiletid vaid 0.64 eurost ühe otsa eest. Niiviisi on saanud lennata Tallinnast Londonisse ja tagasi alla 1.30 euroga. Tõeline revolutsioon!

Kas sellel revolutsioonil on ka oma hind? Tõesti, see ei tule täiesti niisama. Reisijad peavad arvestama sellega, et kõikvõimalikud lisateenused pole lennupileti hinna sees. Nõnda peab maksma eraldi näiteks toidu, pagasi ja muude hüvede eest. Võib öelda, et Ryanairiga lendamine ei erine väga palju tavalise bussiga sõitmisest. Lihtsalt see jõuab kiiremini kohale ja mõnikord ületab ka meresid, järvi või jõgesid.

Põhiliste odavlennufirmade hulka kuuluvad Ryanair, easyJet ja Wizz Air. Samuti on üsna kibedad tegijad Vueling ja Air Berlin. Kõik need firmad pakuvad keskmisega võrreldes tunduvalt odavamaid pileteid. Külastada on võimalik palju erinevaid Euroopa pealinnu, kuid nendele lisaks ka väiksemaid kohti. Mõndasid ei pruugi isegi kaardi pealt üles leida!

Nutikamad lendajad on hakanud taoliseid ühendusi ära kasutama, kombineerides erinevaid ühe otsa pileteid ja lennates niiviisi aina kaugemale. Näiteks on võimalik lennata Tallinnast Londonisse, veeta ühe öö lennujaamas ja siis järgmisel hommikul 40 euroga edasi Hispaaniasse sõita. Kui kõik piletid saab hästi soodsa hinnaga, siis kokkuvõttes on võimalik teha tõeliselt soodsaid otsi nii Euroopas sees kui ka mõningates lähiriikides. Odavlennud lähevad näiteks Iisraelisse, Marokosse ja ka Gruusiasse.

Eestlastel on mõistlik jälgida lennupileteid, mis saavad alguse Tallinnast, kuid mõningate mööndustega ka Riiast. Lihtsalt Riiga on keerulisem sõita, kuna sinna peab minema kas bussi või autoga. Loomulikult saab sinna ka otse Tallinnast lennata, ent sel juhul kaotab kogu odavlennundus oma idee ära, sest sinna lendamine on üsna kallis lõbu.